KONFERENCE TVOŘÍME KLIMA PRO BUDOUCNOST

Ve dnech 26. – 27. ledna 2016 se na Krajském úřadě Libereckého kraje (U Jezu 642/2a) uskuteční konference "Tvoříme klima pro budoucnost - Klimatická změna a adaptační opatření na místní a regionální úrovni". Konference je pod záštitou Hejtmana Libereckého kraje a zahájí ji rovněž Velvyslankyně Norského království v České republice Siri Ellen Sletner. 

Na konferenci vystoupí čeští i norští odborníci, kteří během stručných příspěvků představí problematiku klimatické změny z různých pohledů jejího vlivu na konkrétní aktivity a projekty v České republice a v Norsku. Druhý den konference se uskuteční EXKURZE, která představí příklady adaptačních opatření v Libereckém kraji. Jedná se o Krajinotvorná opatření v zemědělské krajině v okolí obce Václavice, komplexní revitalizace vodního toku u Rynoltic, Mokřadní areál pro lidi i pro přírodu ve městě Jablonné v Podještědí. 

Program konference a organizační pokyny jsou ke stažení zde

Konference se uskutečňuje v rámci projektu Zvyšovaní povědomí o adaptačních opatřeních na změnu klimatu v prostředí českých měst s využitím norských zkušeností. 

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.